Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Popáleniny

Popáleniny patria k bolestivým a dlho sa liečiacim zraneniam, ktorým sa dá ale vyhnúť iba ťažko. Pri varení, pečení alebo aj na opekačke s priateľmi či žehlení sa dá popáliť veľmi ľahko. Popáleniny sa ale objavujú aj vtedy, keď to preženiete s opaľovaním a tomu sa zabrániť dá. Ako správne ošetrovať popálenú pokožku?

Prvá pomoc pri popálení

V prípade ľahších popálenín, ktoré sa vám stanú pri bežných činnostiach v domácnosti je najlepšia prvá pomoc studená voda. Popáleniny ľahšieho stupňa je potrebné ochladiť prúdom studenej vody, aby teplo nepoškodilo aj hlbšie vrstvy pokožky, vodu nechajte tiecť na popáleninu aspoň 10-15 minút.  Ochladením sa zároveň aj zmierni opuch postihnutého miesta.

V žiadnom prípade by ste ale z pokožky nemali strhávať oblečenie alebo iné látky, ktoré sa prilepili k spálenej pokožke. Veľkou chybou je aj poškodenie - prepichnutie vzniknutého pľuzgiera alebo odstránenie spálenej kože, pretože riskujete infekciu. Ranu zakryte obväzom alebo látkou, ktorá nepúšťa vlákna. V prípade vážnejších popálenín určite vyhľadajte lekára. Na ošetrovanie popálenín a urýchlenie hojenia je skvelým pomocníkom Akutol Hydrogel, ktorý nanáša priamo na popáleninu a prekryje sa obväzom.

Popáleniny od slnka

Spálili ste sa na slnku a pokožka je teraz červená a citlivá na dotyk? Popáleniny od slnka si vaša pokožka bude pamätať už navždy, aj keď sa pokožka zahojí. Keď sa spálite dajte si vlažnú sprchu, aby ste zmyli opaľovacie prípravky alebo krémy, neodporúča s ale používať sprchovacie gély ani špongie. Pokožku by ste mali nechať voľne usušiť, alebo uterák len prikladať a nie ho šúchať o kožu. Následne je vhodné použiť mlieko alebo sprej po opaľovaní.

Trioderm sprej po opaľovaní obsahuje D-panthenol , vitamínu E, extrakt z nechtíka a extrakt z rakytníka pokožku upokojí a zmierni pocit pálenia tým, že vytvorí na pokožke chladivý film.