Opaľovacie krémy ?
Opaľovacie krémy patria do povinnej výbavy na každú letnú dovolenku bez ohľadu na to, či idete k moru alebo budete oddychovať na Slovensku. Zabúdať by ste na neho nemali ani keď idete v zime lyžovať, pretože na svahu vám môže slniečko opáliť tvár. Ako ale rozoznať kvalitný opaľovací krém od tých, ktoré vás príliš neochránia?
Ktoré opaľovacie krémy sú kvalitné
Keď si vyberáme opaľovacie krémy najčastejšie sa rozhodujeme podľa ochranného faktoru SPF. Hodnota tohto faktora je dôležitá, pretože iný ochranný faktor potrebuje snedá pokožka a iný citlivá a bledá. Pri výbere si všímajte aj to, či vás krém ochráni pred UVA aj UVB žiarením. Toto žiarenie totiž preniká cez atmosféru a pokiaľ ste nadmieru vystavovaný UVA aj UVB žiareniu poškodzujete svoju pokožku aj svoje zdravie.
UVA žiarenie je zodpovedné za starnutie pokožky a jej vysúšanie, UVB žiarenie zasa spôsobuje spálenie pokožky pri opaľovaní alebo vystavení sa slnečným lúčom. Kvalitné opaľovacie krémy by vás mali ochrániť pred oboma žiareniami, nie je to ale pravidlom a tak si to vždy overte.
Kedy a ako nanášať opaľovacie krémy
Opaľovacie prípravky by ste mali nanášať na pokožku aspoň 30 minút pred tým, ako sa pôjdete opaľovať. Natrieť sa až priamo na pláži alebo pri bazéne nestačí, krém naneste ešte kým ste v tieni. Prípravkom na opaľovanie by ste rozhodne nemali šetriť, pretože ak ho použijete málo ochranný účinok je nižší. Krém na opaľovanie by ste mali nanášať viackrát počas dňa, pretože aj keď je vode odolný pot a voda ho čiastočne zmyjú.
Veľmi dôležitá je aj starostlivosť po opaľovaní, najmä keď sme to prehnali s pobytom na slnku. Po nadmernom slnení na podráždenú červenú pokožku je vhodné použiť Trioderm SUN Panthenol sprej, ktorý pokožku okamžite upokojí najmä kvoli obsahu D-panthenolu, taktiež aj vďaka výťažkom z nechtíka a rakytníka. Je vhodný aj pre citlivú pokožku aj pre deti.