Novinka

AKUTOL® sprej na popáleniny 50 ml

Zoznam želaní
SKU: 8594013703581_00
Hodnotenie z 5 0 hodnotení
(0 hodnotení)
Hydrogél s obsahom kyseliny hyalurónovej Akutol sprej na popáleniny je určený na ošetrenie drobných povrchových popálenín pokožky.
Dostupnosť:

Skladom - 98ks

5.50 €

Popis

Akutol sprej na popáleniny je hydrogél s obsahom kyseliny hyalurónovej a pomocných rastlinných zložiek určený na ošetrenie drobných domácich povrchových popálenín I. a II. a stupňa a pokožky po nadmernom ožiarení slnkom.  Akutol sprej na popáleniny vytvára na poranení ochranný elastický film, ktorý urýchluje proces obnovy.

Ako používať Akutol Sprej na popáleniny

Akutol sprej na popáleniny  môžete jednoducho nasprejovať na popálené miesto. Tento prípravok je vhodný na ošetrenie drobných popálenín a na ošetrenie pokožky po nadmernom ožiarení slnkom.  Na celú plochu poraneného miesta nastriekame tak,  aby z poraneného miesta nestekal. Aplikáciu sprejom opakujeme najmenej 2x denne, aby bolo popálené miesto stále kryté ochranným filmom a bol zachovaný princíp vlhkého hojenia do zahojenia rany ( zvyčajne niekoľko dní). Pri nadmernom slnení do zhnednutia a vymiznutia pocitu pálenia pokožky. Autol sprej na popáleniny vytvára na popálenom mieste elastický film, ktorý bráni vysychaniu, umožňuje dýchanie rany a je nepriepustný pre vlhkosť a mikroorganizmy z vonkajšieho okolia. Vysoký obsah vody, hyaluronan sodný a pomocné látky  ochladzujú a upokojujú popálené miesto a udržujú optimálne vlhké prostredie, ktoré napomáha rýchlej obnove. Vrstva spreju sa stále obnovuje až do úplného zahojenia. V prípade vzniku pľuzgierov po slnení, alebo vzniku zápalu popáleného miesta a v prípade pochybností, alebo ak sa po prvotnom ošetrení pľuzgiere ďalej zväčšujú, vždy odporúčame vyhľadať lekára.


Drobné popáleniny

Popálené miesto chladíme pod tečúcou vodou teploty 8-12°C do vymiznutia pálčivej bolesti, odporúča sa po dobu až 15minút. Pokiaľ nie je k dispozícii voda, len vo výnimočných prípadoch využite k ochladeniu popáleného miesta opakovanú aplikáciu Akutol spreju na popáleniny.  Následne na plochu poraneného miesta nasprejujeme tak, aby nestekal.  

Nadmerné ožiarenie slnkom

Pri popáleninách po nadmernom slnení nastriekame popálené miesto a necháme odpočívať. Opakujeme až kým pokožka nezhnedne. 


Vlastnosti 

Akutol sprej na popáleniny je hydrogél s obsahom kyseliny hyalurónovej a pomocných rastlinných zložiek určený na ošetrenie drobných domácich popálenín I. a II.a stupňa a pokožky po nadmernom ožiarení slnkom. 


Balenie obsahuje 50ml Akutol spreju na popáleniny.


Hodnotenia

0.0
0
0
0
0
0

Akutol

Akutol sme na slovenský trh priniesli od českej rodinnej firmy Aveflor. Ide o výrobnú a predajnú spoločnosť, ktorá na trhu pôsobí už viac ako 20 rokov.